
| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 120 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Surge Energy Rating | 40 J |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance | 2.9 nF |
| Clamping Voltage | 200 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Peak Surge Current | 6.5 kA |
| Voltage Rating (AC) | 75 V |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37258
Ext.Price$0.37258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37258 | $0.37258 |
| 10 | $0.29645 | $2.96450 |
| 25 | $0.27546 | $6.88650 |
| 50 | $0.25596 | $12.79800 |
| 100 | $0.23784 | $23.78400 |
| 300 | $0.22100 | $66.30000 |
| 500 | $0.20535 | $102.67500 |
| 1000 | $0.19536 | $195.36000 |
